Denné menu

Virtuálna prehliadka okrasnej záhrady Penzión Fantázia MichalováVirtuálna prehliadka - Penzión Fantázia Michalová  Penzión Fantázia Michalová na YouTube   facebook   telefon+421 911 610 130

Karavan Stellplatz Fantázia

Prídte si ku nám oddýchnuť s karavanam alebo obytným autom. 
Máte k dispozícii :

  • upravenú a oplotenú záhradná  plocha
  • kapacita 10 - 12 posádok s voľným státím
  • prípojka na elektrinu
  • prístup k pitnej vode
  • wifi k dispozícii na letnej terase penziónu
  • možnosť zapožičania elektrobicyklov /za poplatok/

Pre oddych a relax využijete služby Penziónu a Reštaurácie Fantázia. 

 

Cenník Karavan Stellplatz Fantázia: 

Názov služby Cena
Caravan, camper 20 eur / noc 
Cena za obytné auto /resp.príves/  je jednotná /bez ohľadu na počet osôb/  

 

Výlety do okolia: 

Jaskyňa mŕtvych netopierov

V centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier sa nachádza jediná sprístupnená vysokohorská jaskyňa na Slovensku, ktorá zároveň patrí medzi najrozsiahlejšie a najvýznamnejšie vysokohorské jaskyne Slovenska. Ide o jedinečnú Jaskyňu mŕtvych netopierov, ktorá svoje príznačné pomenovanie dostala, pretože je najväčším pohrebiskom netopierov na Slovensku.

Jaskyňa mŕtvych netopierov patrí medzi členité jaskyne, pričom doposiaľ bolo objavených 14 poschodí s celkovou dĺžkou 19 260 m a hĺbkou 320 m. Najväčším priestorom jaskyne je tzv. Bystrický dóm, ktorý sa nachádza na 7 poschodí v hĺbke 180 metrov priamo pod chatou M. R. Štefánika.

Jaskyňu je možné návštvíť aj s deťmi od 6 rokov, nakoľko trasa je o niečo náročnejšia než v bežných jaskyniach. Charakteristická je predovšetkým svojimi skalnými chodníčkami a lanovými trapézovými isteniami.

Pre tých zdatnejších ponúka jaskyňa trasu s názvom Speleotreking B a C. Obe si vyžadujú skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom teréne ako aj lezecké zručnosti. Trasy sú exponované a vyžadujú si istenie prostredníctvom lanových techník.

Jaskyňa mŕtvych netopierov je prístupná po značenom turistickom chodníku z horského strediska Trangoška. Výstup trvá zhruba 45 minút.

Bike park Mýto pod Ďumbierom

Si úplný začiatočník alebo freerider a downhiller? Čokoľvek očakávaš, splníme tvoj sen o perfektom zjazdovom bicyklovaní. Nezáleží na tom, koľko máš rokov! Pripravili sme trate s rôznou obtiažnosťou pre všetky vekové kategórie.

Spolu s bicyklom sa vyvezieš na 4-sedačkovej lanovke na štart. Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov, kolobežiek, odrážadiel, požičovňa cyklo príslušenstva, servis a MTB škola.

Čiernohronská železnica

Čiernohronská železnica (ČHŽ) je úzkokoľajná lesná železnica s rozchodom 760 mm. Jej výstavba začala v roku 1908 a o rok neskôr 1909 začala na trati pravidelná premávka. Bola značne rozvetvená a po druhej svetovej vojne dosahovala historicky najväčšiu dĺžku 131,98 km.

Lesná železnica sa zapísala i do dejín Slovenského národného povstania v roku 1944, keď zabezpečovala pre partizánov dovoz proviantu a munície do hôr. Významným spôsobom prispela ku skutočnosti, že Nemci Čierny Balog nikdy nedobyli.

 

Fabova hoľa - 1439 m n. m.

Najvyšší vrch Veporských vrchov, Fabova hoľa, je očarujúcou lokalitou, ktorá ponúka možnosť krásnej turistiky v lone chránenej prírody. Fabova hoľa je súčasťou Prírodnej rezervácie Fabova hoľa a Národného parku Muránska planina.

Fabova hoľa je charakteristická najmä hustými a vzácnymi smrekovými a smrekovo – borovicovými lesmi, ktoré sú domovom pre viaceré horské šelmy, ako i vzácne a chránené druhy živočíchov.

Cyklotrasy značené

SEDLO BUDA – KRÁTKE – BUJAKOVO – MTB rekrea - modrá – 41,5 km

sedlo Burda – Kučelách – Kopačno - chata Zbojská – Zbojská strelnica - sedlo Zbojská – sedlo Diel – sedlo Chlipavica – Krátke (chaty) – Zadné Krátke – Michalová Brest – Michalová (námestie) – Michalová (Hrable) – Pod Dovalkou - Brezinky – Rohozná (kemping) – Rohozná (Hliník) – Rohozná (žel. Stanica) – Valachovo – Kozlovo – Bujakovo 41,5 km dlhá trasa vedie od Pohronskej Polhory cez sedlo Zbojská s dobovým, tradičným salašom, popri trase „Zbojníckej strely“ až do sedla Chlipavica s Gazdovským dvorom. Trasa križuje ozubnicovú železničnú trať s najväčším stúpaním - až 50 ‰ a poskytuje výhľad na časť Muránskej planiny

Kontakt Stellplatz

Penzión Fantázia
Hrádza 2
976 57 Michalová

Tel.: +421 (0)911 610 126
Mobil: +421 (0)903 610 126

penzion@penzionfantazia.sk

Návrat hore - Go to top